И двата отбора на „Етър“ ще играят за бронзовите медали

Публикувано на: 14.06.2017 г. 12:05 ч.

И двата отбора на „Етър“, родени 2005 и родени 2006 г., ще играят за бронзовите медали в държавното първенство. Момчетата на треньора Стефан Николов взеха крайно важна победа в третия си мач от своята група срещу „Арда“ (Кърджали) с 1:0, което им донесе второто място в групата.

„Виолетовите“ бяха стартирали със загуба 4:0 от „Левски“, а после завършиха наравно 0:0 с „Дунав“ (Русе). Така победата срещу „Арда“ бе задължителна. Мачът вървеше без голове почти до края, когато пет минути преди последния съдийски сигнал Павел Велимиров вкара така важното попадение – 1:0!

Това прати етърци в мача за 3-4 място и бронзовите медали, като от 15 ч. ще срещнат в него „Витоша“. До финала за титлата, който е по същото време, стигнаха отборите на „Левски“ и „Черно море“.

Неотсъдена дузпа 5 минути преди края на мача не позволи на момчетата от „Етър“, родени 2005 година, да стигнат до заслужен финал за шампионската титла в държавното първенство на Футбол 9. След чудесните си победи над „Национал“ с 3:1 и „Спартак“ (Вн) с 4:2, „виолетовите“ водеха в класирането в групата си с 6 т. и се нуждаеха от реми срещу „Ботев“ (Пд), за да стигнат до финала.

Мачът бе равностоен и с по-затворена игра, като положенията не бяха много. Първата част завърши без голове – 0:0, а в средата на второто полувреме „Ботев“ вкара за 1:0. Пет минути преди края на мача при удар в наказателното поле защитник на „канарчетата“ игра с ръка, но реферът не отсъди дузпата. Така в 15 ч. момчетата на треньора Стефан Ангелов излизат в мач за бронзовите медали най-вероятно срещу „Черноморец“.