Загуба с 4:0 от “Лудогорец” в Разград

Публикувано на: 23.10.2017 г. 20:30 ч.

„Етър” записа загуба с 4:0 от шампиона „Лудогорец”. Още в 7-ата минута Димо Атанасов проби отляво и стреля покрей гредата. Малко след това Христо Иванов изпревари Лукоки и улови, а отново Лукоки в 15-ата минута отдясно намери Кешеру, но Иванов улови с лекота. „Етър” спечели фаул пред пеналта в 19-ата минута, но Сърмов стреля в аут. Така дойде 24-ата минута, когато след центриране на Лукоки от фаул отдясно Кешеру вкара с глава – 1:0.

В 37-ата минута Иван Стоянов се откъсна сам отдясно и можеше да намери непокрития пред вратата Бадара, но тъчреферът Димо Вълчев спря атаката с несъществуваща засада. Пред отсрещната врата пък Христо Иванов спаси чист гол на Кешеру. Второто полувреме започна с принудителна смяна на Венци Василев, чиято контузия се обади отново, и се наложиха ред вътрешни рокади в отбраната. Хубава комбинация бе завършена от Сърмов с точен удар, уловен от вратаря на домакините. Марселиньо от фаул с никъс удар принуди Христо Иванов да лови, а след рейд на завърналия се Мисиджан Минев в 58-ата минута извади в корнер. След поредното статично положение от корнера Кешеру също бе изпуснат и вкара за 2:0.

Поради контузия бе заменен и Минев, което наложи нови вътрешни рокади. В 66-ата минута Мисиджан с хубав удар направи 3:0. Удар на Анисе с глава бе спасен от Иванов.

Две възможности за попадение все пак имаше, като в 82-ата минута Бадара бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в тялото му, а в следващата минута Броун с последни сили извади параболичен удар. „Лудогорец” обаче продължи  да атакува и в 84-ата минута Кешеру отново с глава стигна до хеттрик и крайното 4:0, а в добавеното време удар на Пехливанов с глава мина до гредата.

„Етър”: Иванов, Скерлев, Василев (50 Н. Колев), Пехливанов, Минев (62 Почански), Атанасов, Сърмов, Апостолов (74 Вълчанов), Руменов, Бадара, Стоянов.