Детският тим на „Етър“ отстъпи на „Лудогорец“ за Купата на БФС

Публикувано на: 22.11.2017 г. 10:21 ч.

Незаслужено тежка загуба записа детският отбор на “Етър“ (родени 2004 г.) от „Лудогорец“ в първия четвъртфинал за Купата на БФС. Двубоят се игра на стадиона в Ресен и завърши 0:4, като резултатът не отговаря на показаното. „Виолетовите“ бяха равностойни на селектирания си съперник, който обаче през първото полувреме показа 100 % успеваемост в завършващата фаза и дръпна с два гола аванс, предрешавайки крайния изход.

Гостите поведоха още при първата си по-остра контра с попадение на Димитър Иванов, след което етърци създадоха три чисти голови положения. Първо Георги Минчев се измъкна сам срещу вратаря на гостите, но стреля в аут. Последва удар от пеналта на Александър Марков, но топката мина край гредата, а малко по-късно двама „виолетови“ се разминаха с топката пред вратата на съперника. Нов пробив на Георги Минчев го остави очи в очи с вратаря на лудогорци, но отново топката не намери целта. В самия край на полувремето нова контра на гостите завърши с втори гол – Никола Илиев направи 0:2. Великотърновци отговориха веднага с удар под гредата на бранената от съперника рамка, но сега пък вратарят им извади в корнер. След него Георги Минчев шутира, защитник обаче блокира кълбото.

Второто полувреме започна с удари на Минчев и Генчев, които обаче отново не донесоха търсения гол, след което гостите приключиха спора с трето попадение, дело отново на Димитър Иванов. В края на двубоя етърци получиха и четвърти гол чрез Метин Ферди. Реваншът е след седмица в Разград.