Етърки биха в Севлиево, целят се в тройката

Публикувано на: 02.12.2017 г. 18:48 ч.

Женският тим на „Етър” постигна поредната си важна победа в първенството на „А” група по футбол. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов удари като гости с 3:1 „Севлиево лейдис” и вече делят 3-4 място със „Спортика” (Благоевград).

Началото при гостуването в Севлиево бе отлично – още в 12-ата минута след центриране от ъглов удар Мирела Моева прати топката в мрежата – 0:1. Последваха няколко пропуска на „виолетовите”, преди да дойде 42-ата минута, в която след едно центриране отдясно Даяна Георгиева направи преднината надеждна – 0:2.

И през втората част етърки атакуваха по-често, но направиха пропуски. Моева можеше да стигне до трети гол, но вместо това при едно продължително разбъркване севлиевки върнаха едно попадение.

Всичко в мача се реши след ново центриране от корнер, при което Даяна Георгиева с глава за трети път наказа домакините – 1:3. Валентин Витанов изказа разочарование от съдийството, но отличи за силната игра Лора Петрова, Мирела Моева, Найме Джикелова, Милена Андреева.

Така „Етър” натрупа вече пет победи, при едно реми и 2 загуби. „Болярките” имат 19 точки и застигнаха „Спортика”, който направи реми 1:1 у дома с „Берое”. Благоевградчанки имат по-добра голова разлика, но етърки са с два мача по-малко и имат всички шансове да атакуват поне бронзовите медали.