„Етър“ (2007) станаха четвърти в България!

Публикувано на: 14.06.2018 г. 13:03 ч.

Децата на „Етър“, набор 2007 година, станаха четвърти в България. На държавните финали в Сливен, протичащи под името „Млади надежди“, възпитаниците на треньора Стефан Николов се представиха много силно и стигнаха до престижния мач за 3-4 място. Четвъртото място в страната на Футбол 7 е най-доброто постижение т.г. на отбор от школата на „Етър“.

„Виолетовите“ бяха в едва предварителна група с „Локомотив“ (Пд), „Олимпик“ (Варна) и „Национал“ (София). Първият им мач срещу селектирания тим на „Национал“ бе много оспорван, „Етър“ изпусна положения, отменен им бе гол, а съперникът стигна до 1:0. На втория ден етърци грабнаха две отлични победи. Срещата с „Локо“ (Пд) също започна оспорвано и в първите две части гол не падна, а в третата „виолетовите“ поведоха с 2:0 и спечелиха мача с 2:1. Третият им мач срещу „Олимпик“ (бившият „Спартак“ Вн) донесе убедителен успех с 4:0.

Така „Етър“ завърши втори в групата си, но по регламент нямаше полуфинали „на кръст“, а директно мач между вторите за 3-4 място. В него великотърновци срещнаха „Левски“ (Сф) и отстъпиха с 4:3. „Етър“ поведе, а до края на частта „сините“ изравниха. После дръпнаха до 4:1, а етърци върнаха две попадения за крайното 4:3 и получиха купа за 4-ото място.

„Заслужавахме да играем финал. Фатален се оказа първият мач, в който късметът ни загърби, не си вкарахме головете. Следващите ни срещи бяха отлични, а срещу „Левски“ стана най-добрият мач – и те, и ние играхме истински футбол. Пуснах всички в игра, защото вече не гонех класиране. Изключително съм доволен от момчетата, напълно заслужавахме да играем финал за титлата“, коментира треньорът Стефан Николов.