“Етър” би с 4:2 “Ботев” (Враца) в контрола

Публикувано на: 07.09.2018 г. 19:21 ч.

“Етър” победи “Ботев” (Враца) в контрола в Правец с 4:2, като Жилсон Варела отбеляза първите си два гола за “виолетовите”. Неофициален дебют направи вратарят Анатоли Господинов, който пази цял мач, а в игра се завърна и Аласана Мане, отчел се с две голови асистенции.

Още в 10-ата минута Жилсон Варела бе съборен в пеналта и последва дузпа, а за апостроф на съдията той показа червен картон на Мариян Иванов, който бе заменен от друг играч на “Ботев”. Варела сам превърна дузпата в гол – 1:0.

Жилсон Варела вкара първите си два гола.

В 42-ата минута след грешка на вратаря Жилсон Варела овладя топката и направи 2:0. Надмощието продължи и след почивката, като Аласана Мане стана съавтор на два гола. В 50-ата минута той изведе Никола Колев, който с хубав удар в долния ляв ъгъл вкара за 3:0. Само след 8 минути Мане стреля от фаул, вратарят изби топката и Венци Василев покачи на 4:0.

Постепенно етърци намалиха темпото и врачани се възползваха. Те изпълниха няколко поредни корнера, вратарят Анатоли Господинов пък изби опасен удар. В 75-ата минута Георги Вълчев върна едно попадение за съперника с фронтален удар срещу вратата – 4:1.

„Етър“ също създаде още няколко положения, като Батрович изведе Иван Петков сам срещу вратаря, но той излезе навреме и улови. След центриране пък удар на Петков с глава мина над гредата.  В самия край на мача отново Вълчев оформи резултата на 4:2. След края феновете на „Етър“, които гледаха мача, почистиха сектора си на кокетния стадион в Правец.

“Етър”: Господинов, Артюнин, Василев, Кр. Стоянов, Станев, Ивайлов, Мане, Боджадж, Младенов, Почански, Варела (Скерлев, Атанасов, Сърмов, Н. Колев, Ив. Стоянов, Батрович, Петков).