Етърци U15 и U17 с ремита срещу „Локомотив” (Пд)

Публикувано на: 17.03.2019 г. 16:04 ч.

Равенства срещу връстниците си от „Локомотив” (Пд) записаха двете формации на „Етър” в 20-ия кръг на елитните U15 и U17 групи. Мачовете се играха на стадион „Христо Ботев” в Дебелец.

Юношите младша възраст завършиха 1:1, като етърци изпуснаха победата в самия край на мача. „Виолетовите” откриха още в 6-ата минута, когато след центриране от корнер Десислав Пенев прати топката в мрежата на съперника – 1:0. Гостите изравниха играха след попадението, но защитата на етърци се справи с опитите им за атаки. Чак в 80-ата минута Мартин Гарабедян успя да изравни и измъкна едната точка за пловдивчани.

Етърци заемат 14-ото място с 12 точки, а след паузата в първенството гостуват на 10 април на „Септември”.

С равенство завърши и мачът между децата на двата клуба, набор 2004/2005 г. в елитната U15 група. Мачът не предложи много чисти положения и в крайна сметка завърши без голове – 0:0. Това бе поредното реми на „Етър” в настоящото първенство – 9 от общо 20 изиграни мача. „Болярите” са на 12-о място с 21 точки, като на 10 април също гостуват на „Септември” в София.