Етърки втори на турнир в Царева ливада

Публикувано на: 14.04.2019 г. 19:59 ч.

Второ място взеха девойките на „Етър” на поредния турнир по футбол до 15 години, провел се в Царева ливада. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов спечелиха купата за второто място сред общо 5 тима, участвали в надпреварата. Те започнаха с 0:1 срещу „Янтра” (Габрово), въпреки че имаха куп възможности да вкарат голове. После  победиха с 2:0 „Севлиево”, същия резултат записаха срещу домакините от „Боруна” (Царева ливада), а накрая победиха и „Светкавица” (Градежница) с 2:1. По системата „всеки срещу всеки” това им осигури второто място.

Женският тим днес прие в мач от първенството на “А” група втория “Спортика” (Благоевград) и отстъпи с 4:0. Етърки имаха възможности пред Мирела Моева и Моника Михалева, но съперникът поведе, а до почивката вкара три гола. През втората част падна още един, а за играта на домакините повлия отсъствието на контузените Милена Андреева и Лора Петрова. “Етър” е шести в класирането с 6 победи и 6 загуби.