Етърци с чисти победи над „Монтана” и „Добруджа” в елитните U17 и U15

Публикувано на: 26.04.2019 г. 10:17 ч.

Двете формации от детско-юношеската школа на „Етър”, които представят клуба в елитните групи на България, продължават с отличното си представяне този месец.

Втора поредна победа записаха децата на „Етър” в U15 групата. Сред успеха си в Бургас с 4:0 над „Черноморец”, възпитаниците на треньора Стефан Ангелов биха у дома с 3:0 и „Добруджа”. Домакините поведоха още в 5-ата минута, като Север Алиев пробва центриране, а топката директно влезе във вратата за 1:0. Всичко се реши в 20-ата минута, когато Калоян Ненчев покачи на 2:0. В коректния мач гостите също имаха ситуации, но етърци не им позволиха да стигнат до гол, а в 50-ата минута Росен Върбишки направи победата класическа – 3:0.

„Етър” е на 12-о място от 16 отбора с 27 точки, като се откъсна пред следващия го „Черноморец” с цели 12 точки. В следващия си мач на 1 май „болярите” гостуват на водача ЦСКА-София.

Убедителна игра и победа направиха юношите младша възраст на „Етър”. В U17 елитната група те надделяха над „Монтана” с 2:0. Всъщност двата гола бяха най-малкото, с което се отърва аутсайдерът в групата. Домакините имаха превъзходство през целия мач, създадоха куп положения пред вратата на гостите. Юлиян Райков откри през първото полувреме, а в 82-ата минута Радостин Стоилов оформи крайното 2:0.

Етърци делят 13-ото място с „Дунав” с по 16 т., като също изпреварват преследвача си „Ботев” (Вр) с цели 10 точки. На 1 май те също гостуват в София на ЦСКА.