Двата тима на етърци мачкат наред в Дряново, продължават за 1-8 място

Публикувано на: 10.04.2017 г. 13:40 ч.

Изключително представяне до момента правят двата отбора от школата на „Етър” на силния национален Великденски турнир в Дряново. Точно 482 деца от 32 клуба от цялата страна в две възрасти – родени 2005 и родени 2008 година, спорят за отличията.

„Виолетовите” продължиха силното си представяне от първия ден и записаха нови убедителни победи, които ги направиха водачи в предварителните им групи и четвъртфиналисти, с всички шансове да спорят за медалите!

Набор 2005 г. разгроми състава на „Локомотив” (София) с 9:0, след като на старта бе победил и „Спартак” (Плевен) с 2:1. В другите срещи от групата „Черноморец” (Балчик) загуби с 0:3 от „Спартак” и би с 2:1 „Локо” (Сф). Така възпитаниците на треньора Стефан Ангелов водят убедително с 6 точки и вече са сигурни в продължаването напред. Днес от 15:30 ч. в мач без значение те срещнаха „Черноморец” (Балчик). Първите два от всяка група продължават в мачовете за 1-8 място.

Също толкова убедителни са и най-малките етърци, родени 2008 година. След разгрома на старта срещу „Шампионите” (Варна) с 5:1, момчетата на треньора Цветан Райков разбиха с 5:0 и „Черно море”, а днес разгромиха със 7:0 и “Локомотив” (Пд). Така след три победи, 17 вкарани гола и само един допуснат, те са първи в групата и отиват на четвъртфиналите. Там “Етър” ще срещне добре познатия “Янтра-2013” (Габрово), който остана втори в своята група. Двубоят е във вторник от 10:00 ч., а победителят отива на полуфинал!