„Ботев” излъга с 2:0 „Етър” под дъжда

Публикувано на: 25.11.2019 г. 20:45 ч.

„Ботев” (Пд) победи с 2:0 „Етър” в мач, игран при много лоши атмосферни условия – дъжд, силен вятър и подгизнал терен. И двете попадения бяха дело на капитана Балтанов след почивката, като обаче дойдоха при спорни положения.

„Виолетовите” играха без наказания Здр. Илиев и контузения Пехливанов, а още в началото се контузи и Хубчев. Това наложи в центъра на защитата да влезе Артюнин, а Дюлгеров да заиграе на фланга.

„Етър” бе отборът, който владееше повече топката през мача (55:45 %), нанесе и няколко удара, но по-чистите положения бяха пред неговата врата.

„Ботев” упражни 15-минутен домакински натиск, при който удари на Филипов, Тонев и Марин не затрудниха Христо Иванов. Най-опасната ситуация бе в 9-ата минута, когато Неделев бе оставен непокрит в чиста позиция, но стреля до гредата. „Болярите” отговориха с удар на Ангелов, уловен от вратаря.

След 15-ата минута „Етър” пренесе играта в половината на „Ботев”, но стигна само до един удар на Ковачев, спасен от вратаря.

Втората част започна с гол на домакините след центриране от корнер и избита топка, която удари в ръката Кристиян Димитров и после след рикошет попадна у Балтанов за 1:0. Нов удар на Шопов бе уловен от Христо Иванов.

„Виолетовите” натиснаха и опитаха да изравнят, но първо Станоев стреля над вратата, а в 58-ата минута сред корнер Артюнин с глава също прати топката над гредата. Дани Младенов от фаул от чудесна позиция би в стената, а в 73-ата минута Станоев принуди вратаря да лови. В ответната атака обаче Вутов пропусна от чиста позиция.

Всичко в мача се реши в 77-ата минута, когато след корнер и удар с глава намиращият се зад защитата Балтанов довкара топката. Реферите не признаха гола, но след протести от домакините се събраха на съвет и решиха да зачетат попадението. До края първо Вутов се отличи с нов пропуск от чиста позиция, а Ангелов можеше да вкара почетен гол, но ударът му мина покрай сглобката.

„Етър”: Хр. Иванов, Хубчев (9 Артюнин), Дюлгеров, Иванов, Кр. Стоянов, Станоев (76 Боджадж), Н. Колев, Руменов, Ковачев (72 Ив. Стоянов), Младенов, Ангелов.