Убедително 4:1 на старта, Стелиян Добрев дебютира с 2 гола

Публикувано на: 15.01.2020 г. 13:53 ч.

“Етър” стартира победно годината с успех в първата си контрола срещу “Струмска слава” (Радомир). “Виолетовите” спечелиха с 4:1 мача, игран на градския стадион в Симитли с главен съдия Ивайло Стоянов. С тази проверка приключи и едноседмичният първи лагер в Сандански. Старши треньорът Петко Петков пусна в игра 20 футболисти, като не ползва само контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

“Етър” започна в състав: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович, Иван Петков.

Още при първата атака “болярите” поведоха, като 16-годишният юноша Стелиян Добрев вкара своя първи гол за мъжкия отбор на “Етър” и първи за “виолетовите” за 2020 г. Във 2-ата минута Добрев се пребори в наказателното поле и с диагонален удар откри резултата – 0:1!

В 7-ата минута “виолетовите” можеха и да удвоят, но ударът на Боджадж с глава след корнер мина над гредата. За жалост малко след това сериозна контузия в коляното получи Христофор Хубчев, който бе заменен от Иван Скерлев.

Символичните домакини успяха да изравнят в 15-ата минута, когато капитанът Боби Николов стреля, а направилият повторен дебют за “Струмска слава” Иво Стоянов с добавка вкара за 1:1. До почивката Христо Иванов спаси нов удар на съперника, но етърци с играта си оставиха много добро впечатление като за първи мач след една седмица физически натоварвания.

След почивката в игра влязоха още Цветомир Цанков, Кольо Станев, Димитър Цонев, Иван Стоянов, Ерол Дост, Борислав Марков, Красимир Станоев и Димитър Байдаков.

В 54-ата минута “болярите” отново поведоха. Иван Стоянов направи хубава атака, в която намери Ерол Дост пред опразнената врата и той насочи топката за 1:2. Великотърновският тим наложи тотален превес и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи на 1:3. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайното 1:4.