Етърки с бронзовите медали в „А” група – жени!

Публикувано на: 18.07.2020 г. 22:18 ч.

Футболистките на „Етър” спечелиха бронзовите медали в първенството на „А” група при жените. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов станаха за трети път в историята на клуба бронзови медалистки.

Отличията им бяха връчени след последния мач за сезона срещу „Локомотив” (Стара Загора) от дежурния делегат на БФС Петко Павлов, който им пожела още по-високи отличия догодина. За третото си място тимът получи и красива купа от футболната централа.

„Етър” завършва сезона с актив от 11 победи и 5 загуби, голова разлика 49:21 и 33 точки. Последният им мач срещу „Локомотив” (Стара Загора) не бе успешен и те загубиха с 0:4, но той на практика беше без значение, тъй като основният им конкурент за среброто „Локомотив Пълдин” (Пловдив), който им водеше с 1 т., спечели у дома с 2:0 над „Севлиево лейдис”.

„Болярките” имаха куп проблеми преди мача, като отсъстваха основни състезателки като капитанът Лора Петрова, Тодорка Златкова, и се явиха за двубоя само с 11 състезателки, а след контузията на Спасимира Евстатиева след почивката доиграха мача с десет души.

Гостенките, в чиито редове бе игралата в Англия и Италия Симона Петкова, вкараха и четирите попадения през втората част. До средата на първото полувреме мачът бе равностоен. В 26-ата минута Симона Петкова от гостенките центрира на главата на Нина Георгиева, който стреля над гредата. После Петкова бе намерена от Габриела Найденова, но би леко до гредата. За етърки Мирела Моева направи опасен рейд в наказателното поле в 31-ата минута, а отново тя в следващата атака стреля покрай вратата. Симона Петкова имаше две възможности за гол, като първо от фаул стреля във вратарката, а нов нейн удар бе спасен от Лора Атанасова.

„Локо” (СтЗ) излезе напред в 51-ата минута, когато Йоана Станкова овладя топката и я прати в мрежата – 0:1. Малко след това удар на Кристияна Караиванова бе спасен, а Тина Орешкова пропусна да удвои. Надмощието на старозагорки обаче стана осезаемо и в 65-ата минута Симона Петкова отблизо засече топката за 0:2, а десет минути по-късно отново тя след хубав рейд се отчете с втори гол. 8 минути преди края Нина Георгиева прати топката в ъгъла на вратарката за крайното 0:4.

„Етър”: Лора Атанасова, Недрет Заструг, Анастасия Трифонова, Симона Стоянова, Теодора Йорданова, Цвети Василева, Мирела Моева, Спасимира Евстатиева, Диляна Йорданова, Михаела Михайлова, Велизара Владимирова.

Вечерта след последния мач етърки закриха сезона с традиционния купон, на който треньорът Валентин Витанов ги поздрави за успешния сезон и благодари на хората, които помагат на отбора: Галин и Кристиян Анастасови, Диян Палазов, Александър Нанков, Любомир Пашов, Ангел и Тодор Цачеви, Светлин Стефанов, Милен Михов, Христо Давидков, Любомир Георгиев, Светослав Тотев, Красимир Калчев, Антон Георгиев, Николай Вачев, Стефан Марков, Марин Иванов, Трифон Иванов, Стилян Савов, Даниел Георгиев, Иван Иванов, Стефан Павлов и Здравко Радев.