„Етър“ загуби важен мач във Варна

Публикувано на: 31.10.2021 г. 17:55 ч.

„Етър“ загуби с 3:1 гостуването си на „Спартак“ (Варна), като това бе втора поредна загуба след тази за купата. На лошия терен агресивният тим на домакините се възползва от три техни грешки и заслужено стигна до трите точки.

Мачът започна с тотален превес на варненци. Още в 5-ата минута Георги Бабалиев излезе сам срещу Господинов и го прехвърли, но топката мина до гредата. Само след две минути обаче „Спартак“ поведе – при поредната атака отдясно последва разбъркване, в което Георги Бабалиев промуши топката в мрежата за 1:0.

„Етър“ успя веднага да върне гола. В 9-ата минута Николас Фемиа отправи страхотен удар в левия ъгъл – 1:1. Нова възможност за домакините имаше пред Мехмед Мехмед, чийто удар с глава обаче бе спасен от Господинов. Постепенно „виолетовите“ изравниха играта и погледнаха напред. В 17-ата минута Дани Младенов отблизо стреля в тялото на вратаря и топката излезе в корнер. Слаб удар на Ромеш Ивей по земя пък бе уловен от стража. В 42-ата минута четирима етърци излязоха срещу двама защитници, но пасът бе към играч в засада.

В ответната атака Архан Исуф стреля, но Господинов улови. В 43-ата минута обаче Бабалиев бе изпуснат от защитата и излезе сам срещу Господинов, който го събори – дузпа и жълт картон. Капитанът Янчо Андреев със силен удар я превърна в 2:1.

Втората част също започна зле за „болярите“. Архан Исуф с далечен удар изненада вратаря за 3:1. После етърци натиснаха, но така и не можаха да матират отбраната на домакините. Ромеиш Ивей с глава стреля под гредата, но Нисторов извади в корнер. Веднага след това Апостолов със задна ножица стреля до гредата. За варненци пък Андреев шутира опасно от воле, но Господинов извади в корнер. В 57-ата минута Ивей от малък ъгъл стреля от въздуха, но стражът улови. Нов удар на панамеца отдясно срещна външната страна на мрежата. До края играта се накъса и изнерви, и мачът завърши 3:1.

„Етър“: Господинов, Кръстев (46 Кнежевич), З. Илиев, Дичев, М. Иванов, Станев, Апостолов, М. Петков (46 Янков), Ивей, Фемиа (77 Хр. Димитров), Младенов.