Етърци U17 разбиха с 5:2 „Спартак“ (Вн), U15 удариха “Локо” (Сф)

Публикувано на: 25.02.2022 г. 18:07 ч.

С категорична победа 5:2 започнаха пролетния полусезон юношите младша възраст на „Етър“. Възпитаниците на треньора Стефан Ангелов разбиха варненския „Спартак“ на терена „Трифон Иванов“. Първата част завърши 1:1, но след почивката „виолетовите“ усилиха натиска си и стигнаха до категоричния успех.

Домакините поведоха през първото полувреме след хубава комбинация, завършена от Васил Тошев – 1:0. Пет минути по-късно варненци изравниха след грешка на етърци – при корнер за „виолетовите“ топката бе изгубена, последва бърза контра, която завърши с прехвърляне на вратаря за 1:1.

Превъзходството през втората част бе тотално, като младите етърци създадоха куп положения и реализираха четири от тях. Първо Костадин Белалиев завърши успешно една атака за 2:1. Малко след това Васил Тошев наниза и трети гол, но „Спартак“ (Варна) върна едно попадение – 3:2. Домакините продължиха да атакуват и отново Костадин Белалиев се разписа за 4:2. Крайното 5:2 дойде от дузпа – Павел Иванов бе съборен в наказателното поле и последва червен картон и наказателен удар. От бялата точка Росен Върбишки с точен удар сложи точка на резултатната победа.

„Етър“ вече има 16 точки от 4 победи, 4 равенства и 8 загуби, което го прати на 12-ото място в класирането. В следващия кръг на 8 март „виолетовите“ гостуват на „Славия“.

„Етър“ U17: Петко Тончев, Георги Иванов, Денис Мартинов, Димитър Колев, Никола Димитров, Атанас Атанасов, Васил Тошев, Росен Върбишки, Симеон Николов, Костадин Белалиев, Стефан Йорданов.

Победно начало и за децата на „Етър“, набор 2007/2008 година, за пролетния полусезон в елитната U15 група. Момчетата на Стефан Николов грабнаха чиста победа с 2:0 над „Локомотив“ (София) на изкуствения терен „Трифон Иванов“ в мач от 16-ия кръг.

Първата част завърши без голове, въпреки че етърци ичаха 3-4 чисти положения. Втората обаче донесе две попадения на „виолетовите“, които стигнаха до заслужен успех срещу директен съперник в класирането. След центриране и избита топка Виктор Иванов с добавка откри резултата, а после след ново центриране Кристиан Боянов с удар от 12-13 метра узакони победата.

„Етър“ затвърди позициите си в средата на таблицата на елитната група. След този мач „болярите“ заемат десетото място с актив от 21 точки, дошли след седем победи и девет загуби, голова разлика 28:28. Любопитното е, че в 15-те си мача те нямат нито едно равенство. В следващия кръг „виолетовите“ на 8 март гостуват на столичния „Славия“.

„Етър“ U15: Вилислав Михайлов, Преслав Петров, Кристиан Боянов, Юлиян Вълчев, Веселин Ангелов, Константин Маринов, Кристиан Пашов, Радослав Найденов, Тони Михайлов, Виктор Иванов, Никифор Гълъбов.