477 минути без допуснат гол е рекорд за „Етър” в елита
Публикувано на: 18.12.2020 г. 23:48 ч.
„Етър” завърши първия дял на първенството в Първа лига с 477 поредни минути, без да допусне гол във вратата си. За последно „виолетовите” инкасираха попадение в мрежата си на 2 ноември при гостуването във Враца, когато в 63-ата минута се разписа техният бивш футболист Педро Лагоа.
После „Етър” завърши 0:0 с „Арда”, като на вратата бе Анатоли Господинов. След идването на новия треньор Александър Томаш „болярите” повториха същия резултат в гостуването на „Славия”, като под рамката се завърна Христо Иванов, който пази и в следващите мачове. Последва победа с 1:0 над „Царско село”, нов успех със същия резултат 1:0 при гостуването на „Черно море” във Варна и накрая 0:0 у дома срещу „Монтана”.
Петте поредни мача без допуснат гол са рекорд в историята на великотърновския футбол в елитната група. Досега в цялата си история „Етър” седем пъти е имал постижение от 4 поредни сухи мрежи.
Уникалността на този рекорд идва не само от тези 477 минути без гол, а и от факта, че „Етър” бе преди 13-ия кръг значително изоставащ на последното място в класирането с най-слаба отбрана, допуснала 31 гола. В крайна сметка „болярите” стопиха изоставането и възродиха надеждите за изпълнение на крайната цел – запазване на мястото си в елита.