Иван Иванов: “Далеко е сунце!…”
Публикувано на: 29.08.2026 г. 23:11 ч.
“Както сърбите казват – далеко е сунце! Много сме далече технически, индивидуално от това, което ми е в главата за провеждане на срещите. Успяваме да го постигнем като философия, на облик и как да се случват нещата, но футболът опира до индивидуалното майсторство понякога, а сме далече от него и заради това страдаме. До 30-ата минута играхме, както АЕК срещу „Левски“ – пред тяхната врата. Вкарахме и ранен гол. И с една дълга топка допуснахме гол… Последва срив – това го има във футбола дори и при големите отбори. По трудно за обяснение е как допускаме такива елементарни голове от абсолютно нищо. В кариерата ми всичките са ей такива попадения, явно съм орисан нещо, много е изморително това.
Във футбола има напрежение постоянно. През миналата година, когато стабилизирахме отбора, пак си имаше напрежение, част от играта е. Ето, „Берое“, за които се пише, че имат проблеми, ако могат – ще ни бият. Трябва да се справяме с него. Не сме на ниво чисто индивидуално.
Когато имаме пространства – сме силни, така са българските футболисти, но така е много по-лесно. Много по-трудно е, като има няколко играчи около теб. Заради това страда и българският национален отбор, а в големите отбори има 10 чужденци и по 1 българин.
Имаше хубави емоции по време на мача от трибуните, поздравления за феновете, за гостите, това уважение винаги трябва да го има. Това е добър пример и трябва да се следва. Ние ще се надиграваме срещу „Вихрен“ със сигурност, те поне няма да се затворят с петица в защита. Ще е интересен мач с много положения и ще видим кой ще е по-добър.”
