Юношите младша възраст с победа и загуба в Сливен

Публикувано на: 15.08.2018 г. 19:16 ч.

Победа и загуба записаха юношите младша възраст на “Етър” в първите си две контролни срещи от лагера в Сливен. “Виолетовите” са на подготовка под “Сините камъни” по съвместната програма на БФС и Министерството на младежта и спорта.

Възпитаниците на Марин Стефанов се наложиха над “Сокол” (Марково) с 4:1 в първата проверка. До почивката резултатът бе равен 1:1. Попаденията за великотърновските надежди вкараха Кристиян Иванов, Марио Балъков и Стeлиян Добрев, който наниза два гола. Попадението за тима от Марково бе дело на Георги Коев. В другата контрола “Черно море” надигра тима на “Витоша” (Бистрица) с 4:0, като и четирите попадения паднаха през първото полувреме. Джан Хасан реализира хеттрик, а един гол добави Росен Стефанов.

Ден по-късно в директен мач се срещнаха победителите от първите две срещи – “Етър” и “Черно море”. В оспорван мач “моряци” се наложиха над етърци с 2:0.
“Виолетовите” приключват контролите в Сливен срещу “Витоша” (Бистрица).

Първенството в елитната U17 група започва на 4 септември, когато “Етър” приема “Славия”.