„Етър” U15 и U17 започнаха годината с победи като гости над “Берое”!

Публикувано на: 25.01.2019 г. 17:02 ч.

Чудесен старт за годината направиха двете формации на „Етър” до 15 и до 17-години. Двата тима гостуваха на „Берое” в първи контроли от подготовката и записаха две победи срещу домакините.

Децата, набор 2004/2005 г., водени от треньора Стефан Ангелов, се наложиха с 3:2. Старозагорци са на 4-о място в елитната U15 група, докато етърци са 12-и след есенния дял. Домакините първи откриха резултата, но Захари Атанасов изравни, а до почивката с нов гол Калоян Ненчев обърна нещата до 1:2. После Захари Атанасов вкара и трети гол, а в края на мача етърци, които бяха останали с човек по-малко поради здравословен проблем, получиха втори гол. Крайната победа с 2:3 бе напълно заслужена с оглед на показаното в мача.

Юношите младша възраст, набор 2002/2003 година, водени от треньора Марин Стефанов, също се поздравиха с успех в Стара Загора и показаха, че имат много по-големи възможности в елитната U17 група, където са 14-и, а днешният им съперник – осми в класирането. И в този мач „виолетовото” превъзходство бе явно. Христо Кунчев откри резултата, като засече топката с глава след центриране от корнер. Стелиян Добрев покачи на 0:2 и чак в последните минути „Берое” върна един гол за крайното 1:2.