„Етър” с чудесен старт – 2:2 като гост на ЦСКА!

Публикувано на: 12.07.2019 г. 23:10 ч.

„Етър” започна чудесно сезона с равенство 2:2 като гост на „Българска армия” в дебюта на треньора Росен Кирилов. И двете попадения за „болярите” вкара Дани Младенов, а в последната минута Здравко Илиев при контра дори можеше да донесе победата.

Преди мача бе честван рожденикът Димитър Пенев, който навърши 75 години. Той получи плакет от ЦСКА, връчен му от Димитър Якимов, а от името на „Етър” Стефан Атанасов му подари виолетова фланелка с № 6.

Още във 2-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините са събаряне на Занев от Дюлгеров, който малко преди това бе ударен в лицето, но реферът не забеляза това. От бялата точка Али Соу със силен удар откри – 1:0.

Голът не стъписа етърци, които често атакуваха и имаха няколко възможности. В 12-ата минута оставеният непокрит Дани Младенов опита странична ножица, но не успя да намери добре топката. След корнер за етърци и избита топка Светослав Ковачев стреля силно, но край вратата. Най-добрата възможност бе в 23-ата минута, когато Крум Стоянов напредна през целия терен и след двойно подаване с Ковачев стреля, но Черниаускас успя да избие.

ЦСКА към края на полувремето стигна до две опасности, като първо в 36-ата минута остър удар на Бодуров бе изваден от Христо Иванов в корнер, а минута преди почивката Кери напредна и стреля, но отново стражът на етърци извади в ъглов удар.

Втората голяма възможност на „болярите” да изравнят бе в 51-ата минута, когато след центриране на Младенов топката попадна у непокрития Дани Апостолов, но ударът му отиде далеч от целта.

„Етър” дочака своя миг в 57-ата минута, когато създаде разбъркване пред вратата на ЦСКА, в което топката попадна у Дани Младенов и той я мушна в левия ъгъл на Черниаускас – 1:1! После домакините натиснаха за втори гол и първо Чорбаджийски нацели гредата, а в 70-ата минута Христо Иванов извади опасна топка в корнер.

В 73-ата минута младокът Митко Митков с изненадващ далечен удар отново даде преднина на „червените”. Росен Кирилов пусна в игра Иван Стоянов и само след пет минути етърци изравниха. Именно Стоянов даде перфектен пас към Дани Младенов, който с глава смълча трибуните – 2:2! До края ЦСКА така и не намери верния път към вратата, а в 90-ата минута при бърза контра Здравко Илиев напредна отдясно сам срещу вратаря, но ударът му не намери целта.

„Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Артюнин, Дюлгеров, Кр. Стоянов, Станоев, Апостолов, Руменов (92 Пехливанов), Младенов (89 Мартинович), Ковачев (71 Ив. Стоянов), Боджадж.