Реми за U15 и драматична загуба за U17

Публикувано на: 14.10.2019 г. 15:54 ч.

Младите футболисти на „Етър” в елитната U15 група постигнаха равенство като гости на „Витоша 13” (София), а юношите в U17 записаха драматична загуба при гостуването си на „Сокол” (Марково) в поредния девети кръг.

По-успешен беше мачът за 15-годишните, които постигнаха първото си равенство за сезона (освен това имат 3 победи и 5 загуби). Великотърновци откриха първи резултата още в 4-ата минута чрез Радостиян Димитров, но в 10-ата минута „Витоша 13” изравни. Точен за домакините беше Кристиян Петров. В равностойния мач двата тима си разделиха по една точка.

„Етър” U15 заема десетото място с актив от 10 т., а след паузата в първенството приема на 24 октомври от 15:00 ч. в Дебелец плевенския „Спартак 1919”, който е със същия актив.

Драматичен мач изиграха юношите U17 на „Етър” като гости на „Сокол” (Марково), като можеха да вземат и победата, но отстъпиха с 3:2 в добавеното време. Срещата бе изключително интересна, с положения и пред двете врати.

Станимир Марински изведе „Сокол” напред в 15-ата минута, когато след индивидуален пробив с удар по диагонала направи 1:0. В 33-ата минута домакините покачиха на 2:0 след флангова атака и точен удар на Христо Иванов. Гостите от „Етър” също имаха ситуации преди почивката, удариха и греда.

През второто полувреме „виолетовите“ изравниха и дори имаха възможност за трети гол. В 48-ата минута Христо Марков намали, а в 70-ата Калоян Ненчев направи 2:2. Последваха две положения за „болярите”, които бяха пропуснати. В 90-ата минута Виктор Панеков удари греда за „Сокол”, а чак в 4-ата минута на добавеното време на мача Богдан Иванов успя да вкара за 3:2. Етърци са на девето място с 13 точки, като на 24 октомври от 13:00 ч. приемат аутсайдера „Левски-Раковски”.

Междувременно станаха ясни съперниците на трите формации на „Етър” за 1/8-финалите в турнира за Купата на БФС.

При юношите старша възраст, родени 2002 г., „виолетовите” ще срещнат „Дунав”. Първият мач е утре от 15:00 ч.на стадион „Хр. Ботев“ в Дебелец, а реваншът е на 21 октомври (понеделник) в Русе.

Юношите младша възраст, родени 2004 г., ще срещнат „Спартак” (Пловдив). В първата среща те гостуват на 28 октомври, а реваншът е на 6 ноември от 14  ч. в Дебелец.

Децата на „Етър”, родени 2006 г., също играят със „Спартак” (Пловдив), като първият мач е на 28 октомври от 14 ч. на стадион „Тодор Диев”, а реваншът – на 6 ноември от 12 ч. в Дебелец.