Етърки биха със 7:0, на крачка от сребърните медали

Публикувано на: 28.06.2020 г. 14:28 ч.

Женският тим на „Етър” е само на крачка от вицешампионската титла на България, след като два пъти досега в историята си спечели и бронзовите Етърки разгромиха със 7:0 „Левски“ (Чепинци) и отново излязоха втори в „А” група, след като в същото време в Пловдив шампионките от НСА отнесоха „Пълдин“ с 0:6. НСА пък за 16-и пореден път стана шампион на България, като спечели всичките си мачове в първенството.

Още в 5-ата минута Велизара Владимирова откри резултата – 1:0. Последваха куп пропуски, преди Лора Петрова с пробиви през центъра да добави нови два гола още до 24-ата минута. Пак Велизара Владимирова вкара за 4:0 в 33-ата минута. След почивката великотърновки продължиха да доминират на терена и вкараха още три гола, като първо Владимирова стигна до хеттрик, Недрет Заструг вкара за 6:0, а в края резервата Спасимира Евстатиева наниза и седмия гол.

Изненадващо „ЛП Суперспорт” (София) загуби от гостуващия „Риал” (Ковачевци) с 2:3, а в последния мач от кръга „Локомотив” (Стара Загора) победи „Севлиево Лейдис” с 2:1.

„Виолетовите“ събраха 27 точки, пловдивчанки са трети с 25 т., а битката за сребърните медали ще се реши в на 4 юли, когато „Пълдин“ гостува във Велико Търново.

„Етър“: Атанасова, Владимирова, Д. Йорданова (63 Заструг), Т. Йорданова, Петрова (77 Евстатиева), Василева (63 Стефанова), Моева, Стоянова, Дечева, Трифонова, Тодорова.