“Етър” загуби от „Славия” с 0:3

Публикувано на: 10.05.2021 г. 23:34 ч.

„Етър” загуби с 0:3 от „Славия” третия си мач от плейофите и остава последен във временното класиране. Двата отбора създадоха само по едно положение преди почивката – в 44-ата минута Макрилос стреля покрай гредата, а за „Етър” Боруков бе изведен, но преди да стреля, Виячки изби топката в корнер.

„Славия” поведе в 54-ата минута, когато Томбак бе изведен на десния фланг, центрира топката, Димитър Рангелов я прескочи и на задна греда Радослав Кирилов стреля – 0:1. В 69-ата минута след центриране отдясно на Емил Стоев, Ради Кирилов отбеляза с удар от въздуха за 0:2. Малко след това удар на Стоев бе боксиран от Христо Иванов.

Етърци нанесоха първия си точен удар в 79-ата минута чрез Милчо Ангелов с глава, но Вуцов извади в корнер. В ответната атака обаче Макрилос нацели гредата. В 81-ата минута Радослав Кирилов напредна с топката и стреля диагонално, ударът му срещна гредата, след което топката попадна в Макрилос, който на празна врата отбеляза за крайното 0:3.

Домакините опитаха да върнат поне почетен гол, но в 86-ата минута удар на Фемиа бе спасен от Вуцов, а в самия край отново Фемиа от фаул стреля покрай гредата. .

„Етър”: Христо Иванов, Мариян Иванов, Хосе Кордоба (67 Яни Пехливанов), Христофор Хубчев, Алдаир Ферейра (46 Милчо Ангелов), Божидар Кацаров, Венелин Филипов, Симеон Мечев (76 Николас Фемиа), Гаетан Миси Мезу (56 Ловре Кнежевич), Ромеш Ивей (67 Кольо Станев), Преслав Боруков.